Sběrem papíru pomáháme lidem v životní nouzi

Milan Hlavín 7.7.2017 10:00

Sběrem papíru pomáháme lidem v životní nouzi

Milí žáci a žákyně, vážení rodiče,

žákovský parlament se rozhodl ve spolupráci s Klub přátel při ZŠ s RVJ a MŠ Litvínov, z.s. zorganizovat již tradiční sběr papíru a to v termínu 16. - 20. 10. 2017.

Letos bych vás jejich jménem chtěla požádat o co možná největší množství nasbíraného papíru. Finanční částku, kterou za sběr obdržíme, bychom darovali těm, kteří se ocitli v životní nouzi.

Každoročně přispíváme dívce z Indie na školné, pomáháme psímu útulku, poslali jsme finanční dar dětem do dětského domova. Letos bychom chtěli pomoci naší bývalé žákyni a velké sportovkyni, která onemocněla zákeřnou chorobou, a přispět jí na kolo a protézy, aby se co nejdříve mohla vrátit do běžného života mladé dívky.

A v neposlední řadě chceme pomoci našemu žákovi Jirkovi, kterému požár zničil kromě střechy nad hlavou osobní věci a pomůcky do školy. Přejeme si, aby se co nejdříve vrátil mezi nás do školy. Při požáru přišla rodina o vše, ale podařilo se jim zachránit zvířata z rodinné farmy. Ve dnech 12. – 13. 10. budeme ve škole pořádat sbírku suchého chleba a mrkve.

Děkuji vám všem, že se do sběrové akce zapojíte a přispějete tak lidem v životní nouzi.

Nikdo nevíme, kdy budeme potřebovat pomoc my sami.

 

Mgr. H. Kašková

ředitelka školy