Změny v nařízení testování žáků od 22. 11. 2021

Hana Šlachtová 16.11.2021 13:14

Vážení zákonní zástupci,

jistě jste zaznamenali, že na konci minulého týdne došlo ke změně v nařízení plošného testování žáků ve školách. Testování pude probíhat ve stejném režimu jako doposud každé pondělí v době třídnické chvilky až do odvolání, datum ukončení nebyl stanoven. Opět se jedná o samoodběr. Pokud žák nebude přítomen, otestuje se v den nástupu do školy.

Žák, který prodělal onemocnění Covid 19 v době do 180 dní po jeho prodělání nebo má ukončené očkování (14 dní po druhém očkování) a doložíte škole lékařské potvrzení praktického lékaře pro děti a dorost nebo certifikát o očkování či negativní výsledek PCR testu do 72 hod nebo antigenního do 24 hod, nebude žák testován. Pokud si žák přinese svůj vlastní test, musí zároveň předložit písemné prohlášení zákonného zástupce viz příloha výše uvedeného opatření. Pokud se žák nepodrobí testování, bude po celou dobu výuky a ve společných prostorách nosit roušku, musí sedět sám ve třídě i v jídelně, nebude zpívat, cvičit ve vnitřních prostorách.

K dnešnímu dni se vystřídalo 7 tříd a jedno oddělení MŠ v nařízené karanténě, včerejší testování odhalilo dva pozitivní žáky.

Děkuji předem za spolupráci a věřím, že testování zvládneme v klidu a bez problémů jako doposud.

 

Hana Kašková

ředitelka školy