17. - 21. 8. 2020

  1. 1.TÁBOROVÝ DEN

Dopoledne jsme se seznámili s pravidly a programem tábora. Poté jsme si vyráběl oddílové vlajky, připravovali placky a také jsme si vyrobili bylinkové máslo. K obědu nám paní kuchařky uvařily výborný guláš.Po dobrém obídku jsme vyrazili do muzea veteránů, kde nás čekala úžasná prohlídka starých aut. Nejvíce však děti potěšila zvířátka v mini ZOO. Na závěr dne si některé děti zpříjemnily osvěžením sprchou na zahradě ŠD. Věříme, že se dětem líbilo. Musíme je moc pochválit. Byly báječné a k sobě velmi kamarádské.

Děkujeme i Vám rodičům za vzorně připravené věci. Nikomu nic nechybělo.

 

 

2. TÁBOROVÝ DEN

Dnes jsme putovali po stopách lesního skřítka, který nám připravil zábavný přírodovědný testík. Hledání otázek a obrázků děti tak zaujalo, že si ani neuvědomily, že ušly sedmikilometrovou trasu až do lanového centra v Oseku. Tam si vyzkoušely svou obratnost a zdatnost a někteří překonali i sami sebe. V restauraci Horal jsme se výborně naobědvali a v odpoledních hodinách jmse se autobusem vrátili do družinky. Malá svačinka, kdy jsme si na rohlíky namazali vlastnoručně vyrobeným bylinkovým máslem, všem přišla vhod. Pak už jsme jen prolistovali táborový zápisník a druhý táborový den, který jsme si pěkně užili, byl u konce.

 

 

3. TÁBOROVÝ DEN

Ráno si děti podle vzoru z táborových zápisníků vyzkoušely lesní abecedu. Napsaly si lesním písmem svá jména a také luštily vzkazy, které si předávaly mezi sebou. Poté jsme se vydali do centra města. Zastavili jse se ve Voightových sadech, vyprávěli jsme si pověst o Samsonovi, dozvěděli jsme se, co je zazděno v půdním trámu kostela archanděla Michaela, ukázali jsme si městský znak na radnici a ve Valdštejnském zámku jsme navštívili několik výstav. Zaujaly nás krásné a nápadité ozdoby na vánočních stromcích, obdivovali jsme historické hry a hračky dětí ze šlechtických rodin i plechové a dřevěné hračky, které se v našem městě dříve vyráběly. Výstava malíře a ilustrátora J.Trnky byla velice zajímavá. Děti zaujaly hlavně interaktivní prvky a virtuální knihovna. Odpoledne jsme měli odpočinkové a užívali jsme si sportovní a logické úkoly. Den plný aktivit utekl jako voda a už se těšíme na zítřejší výlet na Flájskou přehradu.

 

4. TÁBOROVÝ DEN 

Ráno jsme popřáli Sofince k narozeninám a děti si pochutnaly na muffinech, které nám připravila její maminka. Pak jsme se vydali dopravními prostředky na Fláje, kde nás čekala prohlídka vnitřku hráze vodní nádrže. Z výkladu p. průvodkyně jsme se všichni dozvěděli spoustu zajímavých informací. Poté jsme netradičně v trávě poobědvali skvělý guláš. Kuchař z restaurace U Vleku z Hory Svaté Kateřiny se opravdu vyznamenal. Ve vědomostním testíku, který následoval po chvilce odpočinku, děti vyluštily jméno ducha Krušných hor, víly Maribyly. Odměnou jim byl ukrytý poklad v podobě zlatých mincí. Do družiny jsme se vraceli plní dojmů a hezkých zážitků.

 

5. TÁBOROVÝ DEN 

Poslední táborový den proběhl v indiánském duchu. Nejdříve si děti vytvořily čelenky a nazdobily trika. Pak následoval indiánský víceboj mezi kmeny. Malí indiáni a indiánky si mohli vyzkoušet i střelbu z luku. Vzhledem k vysokým teplotám jsme zrušily slavnost kolem táborového ohně a nabídly jsme dětem "duhové" vodní hrátky, které si všichni s nadšením užívali. Naše táborové dny jsou u konce, užili jsme si spoustu legrace, něco nového jsme se naučili, počasí nám celý týden přálo a děti byly fajn.