LESNÍ PEDAGOGIKA LESŮ ČR – zábavná, poučná i sladká odměna za kaštany

Antonín Svoboda 5.7.2022 15:32

Poslední červnové dny školy dostali nejlepší sběrači kaštanů celodenní akci pořádanou pracovníky Lesů ČR, zejména pak třídy 5. A, C a 1. A, B, C.

Pod vedením Ing. Magdaleny Tučkové a jejích kolegů a kolegyň Honzy, Zdeňky a Dalibora prošly děti třemi stanovišti, na kterých se kromě informací o lesní zvěři, stromech i lese samotném, dozvěděly a také i vyzkoušely některé práce lesníků, jako např.: měření stromů, tahání polen kleštěmi, zbavování kůry stromů i s kůrovcem, funkci lapače škodlivého hmyzu.

Zábavné bylo nejen si sáhnout na paroží, nebo vidět, co je schované v rohu muflona, ale také změřit skutečnou tloušťku a výšku stromů přístrojem, nebo odhadovat jejich stáří. A což teprve jít po lese se zavázanýma očima a spolehnout se jen na své ruce a vodící lano! Hledání karet se zvířecími rodinkami v lese a dávat je dohromady děti také zvládly na jedničku.

Dnes už všichni dobře víme, o co všechno se starají lesníci a že myslivci nejsou jen ti, co střílí na jeleny. Někteří si v hlavě odnesou domů i pár tajných slov z mysliveckého slengu. Navíc máme ještě přislíbené podobné akce na začátek dalšího školního roku.

A tak tu obrovskou jedničku a velké poděkování si zaslouží i všichni dospěláci z Lesů ČR, kteří se dětem skvěle věnovali.

Žáci i my učitelé se máme po prázdninách opět na co těšit.

Mgr. Hana Dittrichová

Fotogalerie