Příměstský tábor

Pátek - dnešní den jsme zažili opět krásné dobrodružství. Navštívili jsme psí útulek v Litvínově, naobědvali jsme se v úžasné restauraci Elixír a potom si prohlédli výstavu na zámku v Litvínově.
Tábor je u konce a nám nezbývá nic jiného, než se těšit na příští rok.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čtvrtek - svižná procházka na autobusové nádraží, busem č. 14 a pak už krásná lesní cesta plná hádanek, až nahoru na Jezeří. Po prohlídce zámku nás čekal piknik ve formě Pizzy, kterou nám přivezla EXPRESSPIZZA Chudeřín, za kterou velmi děkujeme. Potom už procházka opět na bus a osvěžení formou jahodového nanuku. Sice se to nezdá, ale dnes máme v nohách 20 km.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Středa - dnes nás čekala knihovna Most. Děti se velmi těšily, protože mnozí mosteckou knihovnu ještě nenavštívily. 
Paní knihovnice pro nás měly připravený nádherný pestrý program, který můžeme vřele doporučit jiným táborům či školám.
Bylo to pestré, nápadité, kreatní, vymazlené. Opravdu jim patří velké díky.

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Úterý - kvapíkem jsme doběhli na vlakové nádraží, naskočili na vlak, který nás odvezl do Teplic. Procházkou jsme došli do voňavé Mýdlárny u Zámku, kde si děti vyrobily mýdla, která si mohly odnést domů.
V restauraci Coloseum pizza se o nás personál luxusně postaral, abychom si všichni řádně naplnili bříška a potom jsme se prošli po lázeňském městě, navštívili i jeho park s fotánou, kde jsme si pochutnali na lázeňských oplatkách.
V teplém dni jsme se schladili nanukem a procházkou se pomalu vrátli do školní družinky a dnešní putování bylo u konce.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dnes jsme zahájili první den příměstského tábora.
Navštívili jsme Úpravdu vody Meziboří, kde jsme se ozvěděli nové informace, pohráli si na dětském hřišti, dali si k obědu výbornou svíčkovou v restauraci U Petra a začali si psát do svých táborových deníčků. 

 

 

                         

 


                          

                          VZHŮRU ZA
                                 DOBRODRUŽSTVÍM

            

Termín od 15. 07. do 19. 07. 2024

Příměstský tábor je určen pro všechny děti prvního stupně ze Základní školy a Mateřské školy Litvínov, Podkrušnohorská 1589, okres Most, které chtějí prožít týden dobrodružství, zábavy, pohybových aktivit, výletů, vědomostních her, rukodělných činností a poznat spoustu nových kamarádů.

Cena: 2 800,- Kč

Místo: budova školní družiny, zahrada ŠD, multifunkční hřiště

Příchod: 07:30 – 8:00 hod. do budovy ŠD       

Odchod: 15:30 – 16:00 hod. z budovy ŠD

Vedoucí turnusu a oddílů jsou kvalifikovanými pedagogy školy

Program:

Pondělí – Úpravna vody, Meziboří

Úterý – Tvořivá dílna, Teplice

Středa – Městská knihovna, Most

Čtvrtek – Zámek Jezeří, Černice

Pátek – Psí útulek, Litvínov

 

Přihlášky, bližší informace a formuláře k vyplnění jsou k dispozici na webových stránkách školy https://www.3zs.cz/ nebo na sekretariátu školy.
Případné dotazy pište na adresu: vrchotova@3zs.cz

Informace pro zákonné zástupce
Program 2024
Provozní a organizační řád přím. tábora
Závazná přihláška

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vážení zákonní zástupci,

od 1. 6. do 30. 9. 2023 bude v budově ŠD probíhat rozsáhlá rekonstrukce.
Z tohoto důvodů se ruší letošní příměstský tábor.

Děkujeme za pochopení.

Lenka Záděrová, DiS.
Vedoucí školní družiny

_________________________________________________________________________

Program na celý týden je velmi pestrý a zábavný...

Pátý den jsme navštívili výstavu bratří Grimmů a odpoledne jsme tábor uzavřeli radovánkama v hasičské pěně. Děti se loučily s tím, že týden rychle utekl a ještě by pokračovaly. Tak příští rok nashledanou... 

 

Čtvrtý táborový den jsme trávili na farmičce U Kačky na Klínech, oběd jsme měli formou polní kuchyně a gulášek byl vynikající.  

Třetí den jsme prokázali své turistické schopnosti a krásnou lesní cestou jsme došli bezmála 7km do Oseka. Zde jsme využili lanové centrum a hráli si v korunách stromů. Za vynikající řízek s kaší vděčíme majiteli  místní provozovny U Hajných a děkujeme za vstřícnost. 

Druhý táborový den jsme navštívili hornické muzeum, kde se děti měly možnost podívat, jak pracovali horníci a také si vyzkoušet jízdu důlním vlakem.

První den jsme zahájili ranní rozcvičkou, která nás bude doprovázet každé ráno. Dopolední hry jsme zpestřili výrobou placek na táborová trika s potiskem. Oběd pro nás připravili majitelé restaurace U Petra, kterým patří veliké poděkování za výbornou knedlíčkovou polévku a rajskou omáčku. Odpoledne jsme navštívili zimní stadion Ivana Hlinky, kde jsme měli možnost nahlédnout do zázemí litvínovských hokejistů a pozdravit nás přišel i maskot Vervák. 

..........................................