Mladý chemik 2021

Ivana Brudnová 29.4.2021 07:27

Mladé chemiky z „jazykovky“ nezastaví ani covid

Navzdory nepříznivé epidemiologické situaci nejsou žáci ani v letošním školním roce ochuzeni o „poměřování“ svých znalostí a dovedností. Jsou soutěže, které mají na naší škole tradici a na které se naši žáci vyloženě těší. A proto jsme uvítali vyhlášení dalšího ročníku celostátní soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR. V její historii máme celou řadu úspěchů.

 

Dne 21. 04. 2021 se konalo krajské kolo soutěže Mladý chemik 2021, které se vzhledem k epidemii konalo distančně. Základní školu a Mateřskou školu Podkrušnohorská reprezentovali tři žáci 9. ročníku. A jak soutěž a výsledek popisuje jedna ze soutěžících Kateřina Bláhová? „Na test jsme měli 70 minut a celkem jsme odpovídali na 22 otázek. Některé otázky a rovnice byly lehké, několik jich ale bylo obtížných. Druhý den jsme se od paní učitelky Vošvrdové dozvěděli výsledky. Všichni tři jsme se z 34 soutěžících umístili do krásného 15. místa. Adam Krenc se umístil na 14. místě, Adéla Bláhová na 2. místě a já na 3. místě. Největším překvapením pro nás bylo, že já a Adéla postupujeme do celostátního finále v Pardubicích.“

Všem gratuluji k velkému úspěchu a do celostátního finále držím palce! Paní učitelce Vošvrdové děkuji za přípravu žáků na soutěž i za stížených podmínek.

 

Mgr. Hana Kašková

ředitelka školy