Cross school running

Ivana Brudnová 25.4.2018 09:13

Soutěž Cross School Running již popáté na jazykovce

Dne 24. 4. 2018 se na naší škole konal již 5. ročník soutěže v anglickém jazyce, určený pro žáky 5. a 6. tříd z celého Mostecka. Do letošního klání se zapojilo rekordních 9 základních škol, které přihlásily dohromady 17 čtyřčlenných družstev.

Školy, které u nás nesoutěžily poprvé, již vědí. Registrace, občerstvení pro každého soutěžícího, zahajovací proslov paní ředitelky. Pak mapa školy do ruky a vyrazit. Úkolem je podle instrukcí na mapě najít všech šest stanovišť, tam splnit úkoly a v co nejkratším časovém limitu doběhnout do cíle.

Letošní rok se spoluorganizací akce pomáhali žáci 9.C naší školy. Napekli občerstvení, po kterém se jen zaprášilo, a potom se ujali jednotlivých stanovišť, kde soutěžícím zadávali úkoly. Tímto jim moc děkuji, protože byli skvělí.

A jak to celé dopadlo? Ani jedno družstvo se nám ve škole neztratilo, všichni tedy byli úspěšní. Bohužel první místa mohla obsadit pouze tři družstva, součet bodů získaných na stanovištích byl nekompromisní. Naše škola letos obsadila krásné třetí místo. Druhé místo patřilo ZŠ Most, Okružní 1235, a nejvyšší příčku obsadili žáci ZŠ Most, Obránců míru 2944. Gratulujeme jim i všem ostatním, protože rozdíly mezi jednotlivými umístěními byly mnohdy pouhý jeden bod.

Ze zpětných vazeb, které nám poskytli pedagogové doprovázející své favority, vyplývá, že děti byly nadšené, celou akci si náramně užily, a že v žádném případě neodmítnou pozvánku na příští, 6. ročník soutěže, což nás velmi těší. Však tuto i jiné podobné akce děláme právě pro ně, pro děti.

                                                                                                                                                             Mgr. A. Janíčková