Prosincová výzva dobrých skutků

Antonín Svoboda 18.12.2018 10:36

13. prosince 2018 se žáci Základní školy s rozšířenou výukou jazyků a Mateřské školy v Litvínově vydali do Ústí nad Labem, kde se společně se studenty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně zúčastnili této akce.

V Domově seniorů na Bukově čtvrťáčci zahráli pohádku s názvem „Čert a švec", zazpívali si společně koledy, rozdali babičkám a dědečkům dárky, které sami vyrobili. Nakonec utvořili týmy a společně se studentkami UJEP a babičkami soutěžili ve Vánočním kvízu. K této akci byly také vyrobeny speciální náramky. Naše škola jejich zakoupením tím přispěla Matějovi, který trpí cystickou fibrózou (plíce nemají samočistící funkci) a k tomu Bechtěrevovou nemocí (chronická zánětlivost kloubů). Výtěžek bude Matějovi, který je studentem gymnázia v Liberci, osobně předán.


Všichni jsme strávili krásné odpoledne a každý z nás si odnesl neopakovatelný zážitek. Nejlépe naše pocity vyjádří citát: Čím jsme starší, tím je náš vánoční seznam kratší. Postupem času totiž pochopíme, že ty nejkrásnější a nejdůležitější věci se koupit nedají.
S naší pohádkou také potěšíme babičky a dědečky v Domově seniorů v Litvínově, kde jim předáme dárečky.


Mgr. Jindra Nejedlá a žáci 4. A

Video

Fotogalerie